Tábor 2023

24.07.2023

Tento rok sme sa po prvý krát rozhodli usporiadať denné lezecké tábory pre deti v našom okolí, klubové aj iné, ktoré majú záujem o lezenie.

Tábor sme organizovali v troch turnusoch, kde sa nám vystriedalo 64 detí. Užili sme si týždne plné zábavy lezenia, plávania a jógy. Tábor sme poňali športovo a tak aj vyzeral náš program, ktorý sme spoločne zostavili.

Snažili sme sa deťom počas týždňa odovzdať čo najviac či už o športovom lezení, tradičnom lezení, alebo lezení pre radosť. Naučili sme sa o lezeckom materiáli, rôznych druhoch lezenia na skalách, na umelých stenách a v horách. Naučili sme sa základné horolezecké uzle a ako ich používať. Ukázali sme si, ako bezpečne milovať šport, ako je lezenie.

Popri lezení sme mali na práci aj iné aktivity, ktoré nám spestrili program. Spoločne sme si nabatikovali tričká táborovými farbami. Preniesli sme sa cez harmonické cvičenie YOGY  v spolupráci s YOGA Rituals- ĎAKUJEME  dievčatá za spoluprácu.

 Pri trénovaní dýchania sme si odskočili do bazénu v HIP centre, kde sme si zväčšili kapacitu pľúc pri plávaní. Ukázali sme aj kúsky z gymnastiky, pri ktorej sme sa poriadne zamotali! A v neposlednom rade sme trénovali mobilitu tela, ktorá je tak potrebná pri všedných každodenných aktivitách.


Na konci týždňaplného zážitkov sme sa vybrali na Medvediu skalu, ktorú máme za rohom, kde sme si zopakovali uzlíky, lezecké vybavenie a techniku lezenia na skalách. Spoločne sme si zaliezli na skalu i na kopec, kde sme objavovali škriatkové mestečká, ktoré tu deti vybudovali za všetky tri týždne táborov!


MY sme si tieto tri týždne sme si užili na plno a tešíme sa na Vás o rok!