Slovenský pohár detí v Košiciach

14.10.2023

Slovenský pohár detí 14.10.2023 v lezení s lanom. V sobotu sme sa zúčastnili posledného kola Slovenského pohára v roku 2023. Zašli sme až do Košíc, aby sme si zapretekali v lezení s lanom. Spravili sme si taký menší babinec. Miška a Julka liezli za kategóriu U10. D o Košíc s nami cestovala aj Nikol žiaľ zdravotné problémy jej neumožnili súťažiť, ale o to viac dievčatá podporovala.

Dievčatá liezli dve kvalifikačné cesty. Miška žiaľ na prvej ceste nemala dostatočnú výšku, aby prečiahla jeden z prvých krovo, ale o to viac zabojovala na druhej ceste. Kde v posledných sekundách chytala chyt pod topom a nasledne aj top, ale žiaľ pár sekúnd po uplynutí času. Nevadí tento boj ju prebojoval až do finále,medzi staršie dievčatá. Julka prvú cestu liezla veľmi pekne a vyliezla až do topu, druhá cesta ju potrápila, ale spadla až chyt pod topom.

Obe dievčatá teda postúpili do finále. Finálova cesta bola náročnejšia, ako kvalifikáčné cesty, ale o to viac dievčatá zamakali a podarilo sa im prebojovať na krásne miesta. 

Výsledky:

Julka U10 - 1. miesto

Miška U10- 5. miesto


S dievčatami sa veľmi tešíme a gratulujeme im! A tešíme sa na novú pretekársku lezeckú sezónu 2024, veríme, že prinesie veľa úspechov.