Víkend v La Skale a Majsterka Slovenska!

16.09.2023

La Skala 16.9. a 17.9. 2023 tieto dva dni sme bojovali ne pretekoch v Žilinskom centre La Skala, ktorá oslavovala 5, narodeniny od otvorenia. Pri príležistosti sa uskutočnili preteky lezenia na obtiažnosť- s lanom. A v nedeľu sa uskutočnili Majstrivstvá Slovenska v lezení na rýchlosť.

Tento rok sme spustili tréningovú skupinu 5tich detí, ktoré sa budú zúčastňovať pretekov. Ako prvé preteky sme si vybrali práve tieto.

 V sobotu sme mali na pretekoch troch lezcov a to v kategórií U8, U10 a U14. Deti liezli v kvalifikácií 3 cesty, kde sa rozradili do finále. V kategŕií U8 nás reprezentovala Miška, ktorá finále v svojej kategórií nemala. Všetky tri cesty vyliezla až do Topu a nakoniec dievčatá rozradil čas, takže skončila na perfektnom 3. MIESTE. V kategórií U10 dievčatá nás reprezentovala Nikolka, ktorá všetky tri cesty naozaj bojovala zo všetkých síl a to jej pomohlo sa kvalifikovať medzi 7 najlepších dievčat z kategórie U10. Za kategóriu U14 nás reprezentoval náš dlhoročný lezec Matúško, ktorý sa rovnako prebojoval do finále zo 7. miesta! Finále bolo veľmi napínavé, ale samozrejme sme sa nezabudli posilniť tortou, veď kvoli nej sme predsa prišli :). Po finále skončila Nikolka na 6. MIESTE a Matúško na 7. MIESTE.

V nedeľu sme sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska v lezení na rýchlosť. Reprezentovala nás Julka v kategórií U10 dievčatá. Liezlo sa na klasifikovanej ceste na rýchlosť pre deti do 11 rokov, kde mali deti 6 pokusov a najlepší pokus sa im zarátal do celkového poradia. Lezenie bolo naozaj napínavé a Julka veľmi pekne bojovala! Posledný pokus dala do toho všetko a vyplatilo sa, s časom 17,579s sa jej podarilo vyhrať prvé miesto. Nie je to len také behanie po stene, ako to vyzerá:) chce to naozaj veľa sústredenie a sebazaprenia, že behať sa dá aj vertikálne. Z víťazstva sa veľmi tešíme a Julka sa stala majsterkou Slovenska v tejto disciplíne.

Zažili sme pekný, ale veľmi napínavý víkend :)