Slovenský pohár detí a mládeže

09.03.2024

A máme tu novú pretekársku sezónu 2024, sezónu Slovenského pohára detí a mládeže sme zháijili v našej obľúbenej Starej Lubovni, kde sa decká opäť tešili. Išlo o lezecké preteky v boulderingu(lezenie bez lana).

Vyrazili sme už piatok, keďže cesta bola dlhá a skoro ráno sme už museli byť nastúpený pod pretekérskymi cestami na lezeckej stene Wallhala. Tento krát sa nás vydalo na cestu viac ako naposledy. Mali sme až 9 pretekárov! Vďaka tréningovým skupinám, ktoré sme vytvorili tento rok vo februári, sa nám rozšírili tréningové miesta a deti si hneď išli vyskúšať pretekárske bouldre.

V sobotu ráno sme už 7:30 stáli pod stenou a pripravovali sa na kategóriu U8, kde liezla Katka, Lucasko a Bertík. Deti bojovali na 8 bouldroch a teda išlo im to výborne! Ako druhú kategóriu sme liezli U10, kde nás krásne reprezentovala Miška, ktorá veľmi pekne zabojovala. V staršej kategórií U12 liezli Julka, Niki a Vincko, cesty boli náročnejšie, ale decká si poliezli, ako to najviac išlo! A ako poslednú kategŕiu sme mali najstarších chlapcov Matúša a Dinka, ktorí liezli za U14, to bolo teda divadlo! Samé skoky, rozbehy, veľké chyty, chlapci si vyskúšali, každý jeden boulder.

Po náročnom a dlhom dni plnom zážitkov, sme sa vydali na cestu domov. Ďakujeme veľmi pekne za usporiadanie pretekov! ĎAKUJEME deťom za krásne reprezentovanie klubu! A rodičom za podporu :) 

Kategória U8:
Katka 5.miesto

Lucas 4.miesto

Bertík 1.miesto

Kategória U10:

Miška 8.miesto


Kategória U12:

Nikolka 11.miesto

Julka 7.miesto

Vincko 8.miesto


Kategória U14:

Dinko 11.miesto

Matúško 16.miesto